DigiKam 0.10 – patobulinta ir KDE 4 pritaikyta nuotraukų tvarkymo programa
Donatas G.
Ne per seniausiai (pagaliau!) pasirodė KDE 4 pritaikyta nauja DigiKam versija – 0.10.
Joje – daug naujų galimybių, įskaitant ir kelias mane labai nudžiuginusias, pvz., nuotraukų eksportavimo į Facebook socialinio tinklo paskyrą galimybė.
Šiek tiek pasikrapščius man pavyko pasigaminti ir DigiKam bei susijusios programos – kipi-plugins paketus Ubuntu Intrepid 8.10 versijai. Juos rasite čia: http://files.akl.lt/users/dgvirtual/ubuntu-intrepid/.
Šiek tiek plačiau parašiau savo bloge: http://dg.lapas.info/?p=349 .
Komentarai
apocalipso, 2009 m. kovo 26 d.
Naudoju Gnoma, o nuotraukom Picasa. Nelabai turiu laiko viskam išmėginti bet būtų įdomu paskaityti lietuvišką apžvalga kuo geresnis/blogesnis viena tvarkymo programa nuo kitos.
Donatas G., 2009 m. balandžio 22 d.
Man irgi būtų įdomu, kad kas palygintų skirtingas nuotraukų tvarkymo programas. Kiek suprantu, DigiKam, palyginus su picasa, būtų:
universalesnė; nuotraukas eksportuoti galima ne tik į picasaweb, bet ir į Flickr, Facebook, ar savo nuosavą Gallery nuotraukų archyvą.
lengvesnė ir greitesnė (bent jau Linux versija, nes ji nėra pastatyta ant Wine langinių suderinamumo sluoksnio, o veikia kaip vietinė programa)
spėju, kad turinti šiek tiek mažiau galimybių, nors negalėčiau to tvirtinti
geriau integruota į operacinę sistemą (bent jau KDE atveju)
Tačiau iš tiesų tai negaliu lyginti, nes Picasa buvau paleidęs gal vieną kartą, ir iškart išjungiau, nes ji ėmėsi daryti visuotinę mano kompe esančių paveikslėlių reviziją…
Andrius, 2009 m. rugpjūčio 13 d.
Picasa buvo mano pasirinkimas Nr.1. Bet kai nusibodo laukti video palaikymo, geo žymių… perėjau prie Digikam. Kol kas tai berods vienintelė nuotraukų tvarkyklė, veikianti Linux OS, palaikanti video failus.
Beje, redagavimo ir eksportavimo galimybės tikrai didesnės nei Picasa, tačiau keblesnis meniu.