naujienos, Programos

DigiKam 0.10 – patobulinta ir KDE 4 pritaikyta nuotraukų tvarkymo programa

Ne per seniausiai (pagaliau!) pasirodė KDE 4 pritaikyta nauja DigiKam versija – 0.10.

DigiKam 0.10
DigiKam 0.10

Joje – daug naujų galimybių, įskaitant ir kelias mane labai nudžiuginusias, pvz., nuotraukų eksportavimo į Facebook socialinio tinklo paskyrą galimybė.

Šiek tiek pasikrapščius man pavyko pasigaminti ir DigiKam bei susijusios programos – kipi-plugins paketus Ubuntu Intrepid 8.10 versijai. Juos rasite čia: http://files.akl.lt/users/dgvirtual/ubuntu-intrepid/.

Šiek tiek plačiau parašiau savo bloge: http://dg.lapas.info/?p=349 .

3 Comments to “DigiKam 0.10 – patobulinta ir KDE 4 pritaikyta nuotraukų tvarkymo programa”

 1. apocalipso

  Naudoju Gnoma, o nuotraukom Picasa. Nelabai turiu laiko viskam išmėginti bet būtų įdomu paskaityti lietuvišką apžvalga kuo geresnis/blogesnis viena tvarkymo programa nuo kitos.

 2. Donatas G. Autorius

  Man irgi būtų įdomu, kad kas palygintų skirtingas nuotraukų tvarkymo programas. Kiek suprantu, DigiKam, palyginus su picasa, būtų:

  * universalesnė; nuotraukas eksportuoti galima ne tik į picasaweb, bet ir į Flickr, Facebook, ar savo nuosavą Gallery nuotraukų archyvą.

  * lengvesnė ir greitesnė (bent jau Linux versija, nes ji nėra pastatyta ant Wine langinių suderinamumo sluoksnio, o veikia kaip vietinė programa)

  * spėju, kad turinti šiek tiek mažiau galimybių, nors negalėčiau to tvirtinti

  * geriau integruota į operacinę sistemą (bent jau KDE atveju)

  Tačiau iš tiesų tai negaliu lyginti, nes Picasa buvau paleidęs gal vieną kartą, ir iškart išjungiau, nes ji ėmėsi daryti visuotinę mano kompe esančių paveikslėlių reviziją…

 3. Andrius

  Picasa buvo mano pasirinkimas Nr.1. Bet kai nusibodo laukti video palaikymo, geo žymių… perėjau prie Digikam. Kol kas tai berods vienintelė nuotraukų tvarkyklė, veikianti Linux OS, palaikanti video failus.
  Beje, redagavimo ir eksportavimo galimybės tikrai didesnės nei Picasa, tačiau keblesnis meniu.

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *