HOWTO, Programos

3G/GPRS ryšio konfigūravimas Kubuntu Intrepid operacinėje sistemoje (howto)

Šiandien į savo nešiojamą kompiuterį įkišęs telefono Sony Ericsson K530i USB laidą staiga pamačiau, kad tinklo prisijungimus tvarkanti programa KNetworkManager mano įkištą telefoną (kurį ketinau naudoti kaip modemą jungiantis prie interneto) pastebėjo. Prieš prijungiant modemą KNetworkManager meniu atrodė taip:

pries_modema

O prijungus modemą – jau taip:

po_modemo

Taigi, atsirado du nauji įrenginiai greta jau anksčiau buvusių eth0 (laidinio tinklo įrenginio) ir eth1 (belaidžio tinklo įrenginio): ttyACM0 ir usb0. Žalio supratimo neturiu, kam reikalingas usb0, bet ttyACM0 naudojamas jungiantis prie žiniatinklio.

Šaunu! – pagalvojau. Jau buvau skaitęs, kad Kubuntu Linux operacinės sistemos 8.10 versijoje yra įdiegta 0.7 programos NetworkManager versija, kuri jau sugeba tvarkyti ir dialup tipo prisijungimus (tiek senuosius modemo ryšius, tiek ir GPRS/EDGE/3G tinklo prisijungimus). Bet galvojau, kad KDE aplinkai skirtas grafinis įrankis KNetworkManager šių gudrybių dar nemoka… O pasirodo, moka!

Taigi nusprendžiau susikonfigūruoti prieigą taip, kad ją valdytų NetworkManager. Anksčiau prie interneto jungdavausi arba komandų eilutės priemonėmis, arba programa KPPP, tačiau jungiantis šiais būdais reikėdavo visaip apgaudinėti NetworkManager, kuris galvodavo, kad kompiuteris prie interneto neprijungtas ir neleisdavo dideliai daliai programų palaikyti interneto ryšio.

Taigi, dariau žemiau išvardintus žingsnius. Konfigūravau modemą prisijungimui prie Bitė GSM wap paslaugos, tad kitų operatorių atveju nustatymai gali skirtis.

1. Iš „New Connection…“ meniu išsirinkau „ttyACM0“:

Naujo prisijungimo konfigūravimo meniu
Naujo prisijungimo konfigūravimo meniu

2. Pirmajame pasirodžiusio vediklio dialoge, laukelyje „Network Type“ pasirinkau „GPRS“; APN įrašiau „WAP“; kitų numatytųjų nustatymų nekeičiau:

Prisijungimo konfigūravimo vediklis - 1 dialogas
Prisijungimo konfigūravimo vediklis - 1 dialogas

DĖMESIO: APN yra labai svarbus parametras, priklausomai nuo jo galite gauti labai skirtingo dydžio sąskaitas… Bitės ryšio atveju dar gali būti ir standartinis APN – BANGA. Jį reikia rašyti konfigūruojant prisijungimą prie interneto kuriam nors standartiniam Vodafone Mobile Connect abonentui.

3. Antrajame vediklio dialoge pažymėjau parinktis „No Authorization“ ir „CRTSCTS“; kitų nustatymų nekeičiau:

Prisijungimo konfigūravimo vediklis - 2 dialogas
Prisijungimo konfigūravimo vediklis - 2 dialogas

4. Trečiajame dialoge nieko nekeičiau 🙂 ; netgi negalėčiau pasakyti, ką visi tie numatytieji nustatymai reiškia:

Prisijungimo konfigūravimo vediklis - 3 dialogas
Prisijungimo konfigūravimo vediklis - 3 dialogas

5. Ketvirtajame dialoge vėlgi, nekeičiau nieko; prisijungiant prie Bitės tinklo nenaudojami statiniai IP adresai:

Prisijungimo konfigūravimo vediklis - 4 dialogas
Prisijungimo konfigūravimo vediklis - 4 dialogas

6. Penktajame dialoge įrašiau prisijungimo pavadinimą:

Prisijungimo konfigūravimo vediklis - 5 dialogas
Prisijungimo konfigūravimo vediklis - 5 dialogas

Na štai, tada beliko paspausti Connect & Save“ mygtuką… ir aš – internete, ką liudija ir pasikeitęs KNetworkManager ženkliukas:

KNetworkManager ženkliukas  3G ryšiui
KNetworkManager ženkliukas 3G ryšiui

Dar keletas pastabų dėl KNetworkManager:

1. Nežinau kaip sukonfigūruoti prisijungimą per mobilųjį telefoną, jei jungtis tarp telefono ir mobilaus telefono yra ne USB kabelis, o Bluetooth ryšys; Bluetooth įrenginio RFCOMM0 kažkodėl KNetworkManager nefiksuoja. Gal tai tik laikinas programos trūkumas ar klaida?

2. Man nepavyko sukurti dviejų skirtingų prisijungimų: antrasis kažkodėl neveikė (to man reikia, nes kartais su nešiojamu kompiuteriu naudoju Express Card tipo modemą su Vodafone Mobile Connect interneto planu, o kartais – savo mobilųjį telefoną su WAP prieiga ir paprastu GSM abonento mokėjimo planu.

5 Comments to “3G/GPRS ryšio konfigūravimas Kubuntu Intrepid operacinėje sistemoje (howto)”

  1. Bent jau Omnitelis dalina kai kuriuos „flip-flop” tipo įrenginius, tai prieš konfigūruojant KNetworkManager, teks susirasti kaip perjungti USB įrenginuką į modemo rėžimą 🙂

  2. linius

    http://blueman-project.org/
    čia išsamiai aprašoma kaip su blueman pagalba tvarkytis per bluetooth….3G/EDGE/GPRS, Connecting to/Creating bluetooth networks, Connecting to input devices, Connecting to audio devices, Sending/Receiving/Browsing files via OBEX, Pairing…..

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *