Bendra

Perkeliu į viešai matomą vietą vieno KDE vartotojo kukliai komentaruose įterptą nuorodą į

KDE pradžiamokslį.

Pradžiamokslis pristato OpenSuse Linux distributyve naudojamą KDE 4 darbo erdvę ir programas.

Manau šiame pradžiamokslyje bet kuris KDE naudotojas ras kažką jam naudingo. O tiems, kurie prie su KDE susiduria pirmą kartą, šis pradžiamokslis bus ypač naudingas.

Bendra

Pradedame versti KDE S.C. „kamieno“ atšaką. Tai – būsimoji KDE S.C. 4.5 versija.

Informacija apie tai, iš kur imame failus vertimui – KDE vertimo vadove ir puslapyje apie progresą.

Kadangi vertimas yra savanoriškas, tai verčiate ką norite, bet šiuo metu labiausiai vertimų trūksta kdebase modulyje (reikia bent 75%, turime 76%), extragear-multimedia/amarok.po (reikia 70%, turime 67%) bei extragear-network/konversation.po (reikia 67%, turime 52%) failuose.

P.S. Jei bus išversta pakankamai daug kokio nors failo vystymo atšakoje ir norėsis turėti šiuos vertimus KDE S.C. 4.4.x versijose, tai pažiūrėsiu, gal „backportinsiu“ vertimus iš vystymo šakos į stabilią.

Bendra, naujienos, vertimas

Prieš pora dienų išleista KDE 4.2 versija, kuri jau yra tinkama daugumai vartotojų

Norėčiau padėkoti visiems, prisidėjusiems prie KDE 4.2 kūrimo, taip pat ir visiems prisidėjusiems prie lietuvinimo. Šioje versijoje pagrindinių KDE modulių + Amarok + Ktorrent išverstumas yra 54%, o tai >10% viršija KDE 4.1.0 išverstumą. KDE 4.2.0 lietuvinimo paketo kodą galima parsisiųsti iš http://gd.tuwien.ac.at/kde/stable/4.2.0/src/kde-l10n/kde-l10n-lt-4.2.0.tar.bz2.

Jei naudojate Ubuntu, tai turėkite omeny, kad Ubuntu vertimus supakuoja likus kažkur savaitei iki išleidimo, todėl arba teks laukti balandžio vidurio, arba teks atsiųsti kde-l10n-lt.4.2.0.tar.bz2 paketą ir nukopijuoti .mo failus į /usr/share/locale-langpack/lt/LC_MESSAGES/

Bendra, naujienos, vertimas

Jau neužilgo, turbūt pirmosiomis spalio dienomis, pasirodys KDE 4.1.2 leidimas.

Prisiminęs šį leidimą jau ruošiausi skubėti ką nors išversti, tačiau pažiūrėjau, kad pavėlavau: failus šiam leidimui buvo galima pateikti tik iki rugsėjo 24 d.

Štai nuoroda į KDE 4.1 leidimų grafiką, į kurią pasižiūrėję galime nepraleisti kito leidimo: 4.1 Release Schedule.

Kitam leidimui vertimus gailime teikti iki spalio 29 d.

Beje, rekomenduotina visų pirma išversti desktop_*.po failus, nes jų turinys yra labiausiai matomas KDE vartotojo sąsajoje.